حضور شرکت مدیریت تجارت پارس کارن در نمایشگاه جینگ جیانگ چین

حضور شرکت مدیریت تجارت پارس کارن در نمایشگاه جینگ جیانگ چین

در بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کفش و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی لوازم ورزشی چین که در شهر جین جیانگ از ۱۹ تا ۲۲ آوریل برگزار می شود، در راستای ساخت مشترک ابتکار کمربند و جاده از سال گذشته کشورهای در امتداد راه ابریشم نیز شرکت می کنند.

امسال نیز شش غرفه در اختیار شرکت های ایرانی قرار گرفت. شرکت آرکا چرم یکی از بزرگ ترین کارخانه های تولید چرم، شرکت تعاونی کفش تچر تولید کننده کفش چرمی، شرکت کفش کیاک و شرکت کفش بی کی از تولید کنندگان کفش چرمی، شرکت تولید زیره زیلان و شرکت پارس کارن در این نمایشگاه حاضر شدند.

هوشنگ رضایی ثمرین رییس اداره بازرگانی خارجی وزارت صنعت معدن و تجارت و سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران که به همراه تولیدکنندگان کفش در این نمایشگاه حضور داشت پیرامون برگزاری‌ چنین نمایشگاه هایی گفت: این چنین نمایشگاه هایی برای واحدهای تولیدی ما به خصوص کارخانجاتمان مفید است. در این نمایشگاه با آخرین پیشرفت های چین، با کارخانجات و تکنولوژی روزشان آشنا شدیم. با توجه به این که واردات کفش به ایران ممنوع و ورود مواد اولیه با تعرفه بازرگانی صفر است بنابراین زمینه مناسب برای مشارک چینی ها با برندهای مختلف در ایران نیز وجود دارد و ما آماده همکاری هستیم.

در مدت زمانی نسبتا طولانی واردات کفش به ایران سبب کسادی و یا به قولی نابودی بازار کفش شد. به گفته کارشناسان، «صنعت کفش ایران از ظرفیت کافی برای تامین بازار داخلی برخوردار است و این صنعت به دلیل واردات بی رویه تولیدات کشورهای دیگر در تنگنا قرار گرفته است.» در حال حاضر واردات کفش به ایران ممنوع شده است، اما صرف ممنوع کردن مشکل این بازار را حل نمی کند.

علیرضا جعفری رییس هیات مدیره شرکت پارس کارن که برای دومین بار در نمایشگاه بین المللی کفش شرکت کرده است می گوید: من سال گذشته هم در نمایشگاه شرکت داشتم و با توجه به نمایش تکنولوژی و ماشین آلات در چنین نمایشگاهی حضور دوباره را لازم دیدم و فکر می کنم این بهترین فرصت برای تولیدکنندگان ایران است. حالا که ورود کفش به ایران ممنوع شده و نرخ دلار هم بالا رفته است بنابراین وارادات کفش مفید فایده نیست. صادرات کفش چین به ایران آماری حدود ۵۰۰ میلیون دلار در سال دارد. بنابراین چینی ها هم بازار خوبی را از دست دادند. از سوی دیگر ایران هم در داخل به کفش نیاز دارد. فکر می کنم دویست و سی میلیون زوج کفش در ایران مصرف دارد. بنابراین الان بحث صادرات به روسیه پیش آمده است. اما تولیدکنندگان ایرانی توانایی تولید در تیراژ بالا یا کیفیت بالا را ندارند اما نکته خوب این است که ایران یک کشور نفتی است و در زمینه پتروشیمی قویست، بنابراین مواد نفتی کافی برای تولید زیره کفش در ایران موجود است. همچنین صنعت چرم در ایران در حال رشد است و مواد اولیه صنعت چرممان پتانسیل خوبی دارد. از این جهت می توانیم با چینی ها همکاری کنیم و تولیدکنندگان چینی می توانند به عنوان سرمایه گذار به ایران بیایند و صددرصد مالکیت را بگیرند و یا با ایرانی ها شریک شوند که بتوانند در آن جا تولید کنند. دولت هم الان مشوق ها و پشتیبانی های خوبی در این موضوع دارد و نیز ضمانت های بانکی به آن ها می دهد. همچنین سازمان حمایت از سرمایه گذار خارجی وزارت صنعت و معدن و تجارت از سرمایه گذار خارجی پشتیبانی می کند. الان بهترین فرصت است که ما بتوانیم کنار چینی ها ها هم تولید وهم صادرات را یاد بگیریم که حتما برای کشور نیز مفید است.

 

 

کد: 50018673

زمان انتشار: شنبه 7 اردیبهشت 1398 07:30 ب.ظ

تعداد نمایش: 378

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت پارس کارن می باشد.